03-6488168

חומרי הגלם

כמה מילים על תהליך ייצור הספות באגו איטליאנו

1. השלדה – מסגרת העץ

שלדת העץ המאסיבית של הספות שלנו מסוגלת לעמוד בכל כובד ותחת כל מאמץ לאורך שנים, חומרי הגלם השונים נבדקו שוב ושוב במהלך רכישתם ובהגיעם למעגל הייצור. לכל חומר נערכו בדיקות מעבדה מקיפות במהלכן נבדקו פרמטרים יסודיים כמו: חוזק החומר, עמידותו בכל תנאי האקלים, שחיקתו לאורך זמן ועוד.
העץ עומד בכל תנאי התקן המחמירים ביותר ואינו נכרת מיערות מוגנים ומשמורות טבע אלא מיובא באופן חוקי כאשר כל החומרים הכימיים שהוא מכיל מאושרים לשימוש.
מסגרת העץ מיוצרת, מתוכננת ומעוצבת ע”י הטכנאים שלנו בטכנולוגיית חיתוך לייזר חדשנית המבוססת על שליטה מספרית ודיוק מקסימלי בתוצאות. כל הדגמים החדשים מיוצרים באותה שיטה ועוברים גם הם בדיקות קפדניות בטרם הייצור.
הריפוד מורכב על מסגרת העץ באמצעות חגורות מיוחדות בעלות כושר עמידות והתנגדות גבוה מאוד (פטנט רשום), חגורות אלו תורמות להשגת הנוחות האופטימלית לצד חיבור חזק ויציב של המסגרת עם הריפוד.

2. הריפוד

אנו באגו איטליאנו משתמשים בשלושה סוגי ריפוד שונים בהתאמה לצורה, לסגנון ולאופי של כל דגם: פוליאוריטן, סיבי פוליאסטר ונוצות אווז.
טכנאי המעבדות של אגו למדו וחקרו היטב את המאפיינים הספציפיים לכל אחד מסוגי הריפודים ומשתמשים בהם בהתאם – הפוליאוריטן הינו הריפוד האידיאלי לכל דגם – רמת הנוחות הגבוהה שלו נשמרת היטב לאורך זמן. מילוי הסיבים בחוטי פוליאסטר דקים שעברו תהליך מיוחד משמרים את רמת הרכות שלהם והם נבחרו למילוי כריות הישיבה, משענת הגב ומשענות היד- חלקי הספה אשר באים במגע עם חלקי הגוף העדינים ומספקים להם תמיכה רכה מושלמת.
ריפוד מנוצות אווז טבעיות (לאחר שעברו תהליך עמוק של סטריליזציה ועיקור) משמש גם הוא למטרת ריפוד החלקים הרכים של הספה והוא נחשב לריפוד משובח בעל איכויות יוצאות דופן לריפוד דגמי יוקרה.

3. הרגליים

רגלי הספה הינן חלק בלתי נפד ממנה- הן תוכננו ויוצרו בידה רבה תוך מחשבה על חומרי הגלם שירכיבו אותן לצד עיצובן האסטתי, חוזקן ויציבותן.
בחלק מהדגמים הרגליים מקובעות אל שלדת העץ של הספה ובחלקן הן דינמיות וניתנות לפירוק.